Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/e30826/public_html/osvita24.com.ua/core/cls_database.php on line 36
 Грумінг
Головна
Сьогодні: Неділя, 25.08.2019

"Міжнародний досвід"

В багатьох країнах світу використання подібних систем вже стало загальноприйнятою нормою і довело свою ефективність батькам та навчальним закладам різних рівнів.

 

Оберіть свій заклад
Карта школ
Опитування
Яку інформацію Ви хотіли б бачити на сайті ?
Новини Міністерства освіти
Новини нашого міста
Іноформацію про ЗНО-2015
Інформацію про ВНЗ України
Он-лайн тестування
Надзвичайні події
Інше
Голосів: 251
Статистика
Підключено: 13 школ
Зареєстровано: 4593 человека
Зараз на сайті: 7
Грумінг

Спілкуючись в мережі, діти можуть знайомитися, спілкуватися і додавати в «друзі» зовсім невідомих їм у реальному житті людей. В таких ситуаціях є небезпека розголошення дитиною особистої інформації про себе і свою сім'ю. Також юний користувач ризикує піддатися образам, залякуванню і домаганням. Особливо небезпечним може стати грумінг - встановлення дружніх відносин з дитиною з метою особистої зустрічі, вступу з ним у сексуальні відносини, шантажу та експлуатації. Такі знайомства найчастіше відбуваються в чаті, на форумі або в соціальній мережі. Спілкуючись особисто («в приваті»), зловмисник, найчастіше представляючись однолітком, входить в довіру до дитини, а потім намагається дізнатися особисту інформацію (адреса, телефон тощо) і домовитися про зустріч. Іноді такі люди виманюють у дітей інформацію, якою потім можуть шантажувати дитини, наприклад, просять надіслати особисті фотографії або провокують на непристойні дії перед веб-камерою.

 
 
Попередження зустрічей з незнайомцями та грумінгу


 

 • Підтримуйте довірливі відносини з вашою дитиною, щоб завжди бути в курсі, з ким дитина спілкується в мережі. Зверніть увагу, кого дитина додає до себе «у друзі», з ким вважає за краще спілкуватися в мережі - з ровесниками або людьми старше себе.


 • Поясніть дитині, що не можна розголошувати в інтернеті інформацію особистого характеру (номер телефону, домашню адресу, назву / номер школи і т. д.), а також пересилати віртуальним знайомим свої фотографії або відео.


 • Поясніть дитині, що не можна ставити на аватарку або розміщувати в мережі фотографії, по яких можна судити про матеріальне благополуччя сім'ї, а також недобре ставити на аватарку фотографії інших людей без їх дозволу.


 • Поясніть дитині, що при спілкуванні на ресурсах, що вимагають реєстрації (у чатах, на форумах, через сервіси миттєвого обміну повідомленнями, в онлайн-іграх), краще не використовувати реальне ім'я. Допоможіть йому вибрати нік, який не містить ніякої особистої інформації.


 • Поясніть дитині небезпека зустрічі з незнайомими людьми з інтернету. У мережі людина може представитися ким завгодно, тому на реальну зустріч з інтернет-другом треба обов'язково ходити в супроводі дорослих.


 • Дитячий пізнавальний інтерес до теми сексуальних відносин між чоловіком і жінкою може активно експлуатуватися зловмисниками в інтернеті. Постарайтеся особисто поговорити з дитиною на цю тему. Поясніть йому, що нормальні стосунки між людьми пов'язані з довірою, відповідальністю і турботою, але в інтернеті тема любові часто представляється в неправильній, вульгарної формі. Важливо, щоб дитина була залучена в улюблену справу, захоплювалася заняттями, відповідними її віку, яким вона може присвячувати вільний час.

 

Як протистояти грумінгу • Якщо дитина бажає познайомитися з новим інтернет-знайомим, слід наполягти на супроводі дитини на цю зустріч.


 • Поговоріть з дитиною про дану ситуацію і уважно її вислухайте. З'ясуйте у дитини всю можливу інформацію.


 • Зберігайте спокій - ви можете ще більше налякати дитину своєю бурхливою реакцією на те, що він розповів або показав. Головним завданням є емоційна підтримка дитини. Потрібно дати дитині впевненість в тому, що проблему можна подолати. Ніколи не карайте і не обмежуйте дії дитини у відповідь на його визнання.


 • Збережіть всі свідчення листування і контактів незнайомця з дитиною (скріншоти екрану, електронні листи, фотографії тощо).


 • При виявленні ознак замаху на дитину слід негайно повідомити про це в правоохоронні органи. 


 • Повторіть дитині найпростіші правила безпеки при користуванні інтернетом, дайте поради щодо подальшого запобігання грумінгу. 


Повернутися назад

Наші партнери
Новини
06.10.2017 17:23
МОН перевірить діяльність переміщених вишів
МОН перевірить діяльність переміщених вишів

МОН перевірить діяльність переміщених вишів

06.10.2017 16:37
МОН оголосило конкурс на посаду очільника ІМЗО
МОН оголосило конкурс на посаду очільника ІМЗО

МОН оголосило конкурс на посаду очільника ІМЗО

06.10.2017 15:24
МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші
МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші

МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші

06.10.2017 13:05
І. Лікарчук: рішення БК не є обов’язковим для виконання
І. Лікарчук: рішення БК не є обов’язковим для виконання

І. Лікарчук: рішення БК не є обов’язковим для виконання

06.10.2017 11:40
В. Громовий: як «майже чесно» залазити до кишені батьків
В. Громовий: як «майже чесно» залазити до кишені батьків

В. Громовий: як «майже чесно» залазити до кишені батьків

© 2010-2016 osvita24.com.ua - Все права защищены
Сотрудничество
Услуга SMS-рассылки