Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/e30826/public_html/osvita24.com.ua/core/cls_database.php on line 36
 Інтернет- та ігрова залежність
Головна
Сьогодні: Неділя, 25.08.2019

"Міжнародний досвід"

В багатьох країнах світу використання подібних систем вже стало загальноприйнятою нормою і довело свою ефективність батькам та навчальним закладам різних рівнів.

 

Оберіть свій заклад
Карта школ
Опитування
Яку інформацію Ви хотіли б бачити на сайті ?
Новини Міністерства освіти
Новини нашого міста
Іноформацію про ЗНО-2015
Інформацію про ВНЗ України
Он-лайн тестування
Надзвичайні події
Інше
Голосів: 251
Статистика
Підключено: 13 школ
Зареєстровано: 4593 человека
Зараз на сайті: 3
Інтернет- та ігрова залежність


Інтернет-залежність - нав'язливе бажання увійти в інтернет, перебуваючи офлайн і нездатність вийти з Інтернету, будучи онлайн. (Гріффіт В., 1996). По своїх проявах вона схожа з вже відомими формами адиктивної поведінки (наприклад, в результаті вживання алкоголю або наркотиків), але ставиться до типу нехімічних залежностей, тобто не призводить безпосередньо до руйнування організму. За своїми симптомами інтернет-залежність ближче до залежності від азартних ігор; для цього стану характерні такі ознаки: втрата відчуття часу, неможливість зупинитися, відрив від реальності, ейфорія при знаходженні за комп'ютером, досада і роздратування при неможливості вийти в інтернет. Дослідники відзначають, що велика частина Інтернет-залежних (91%) користується сервісами Інтернету, пов'язаними зі спілкуванням. Іншу частину залежних (9%) залучають інформаційні сервіси мережі.
 
 

Попередження інтернет-залежності

 
 

  • Оцініть, скільки часу ваша дитина проводить у мережі, чи не нехтує вона через роботу за комп'ютером своїми домашніми обов'язками, виконанням уроків, сном, повноцінним харчуванням, прогулянками.


  • Поговоріть з дитиною про те, чим вона займається в інтернеті. Соціальні мережі створюють ілюзію повної зайнятості - чим більше дитина спілкується, тим більше у нього друзів, тим більший обсяг інформації йому потрібно охопити - відповісти на всі повідомлення, простежити за всіма подіями, показати себе. З'ясуйте, чи підтримується інтерес вашої дитини реальними захопленнями, або ж він просто намагається нічого не пропустити і стежить за оновленнями заради самого процесу. Постарайтеся дізнатися, наскільки важливо для дитини спілкування в мережі і чи не замінює воно реальне спілкування з друзями.


  • Поспостерігайте за зміною настрою і поведінки вашої дитини після виходу з інтернету. Можливий прояв таких психічних симптомів як пригніченість, дратівливість, неспокій, небажання спілкуватися. З числа фізичних симптомів можна виділити: головний біль, біль у спині, розлади сну, зниження фізичної активності, втрата апетиту та інші.


  • Поговоріть з шкільним психологом і класним керівником про поведінку вашої дитини, його успішності і відносинах з іншими учнями. Насторожуючими факторами є замкнутість, скритність, небажання йти на контакт. Дізнайтеся, чи немає у вашої дитини нав'язливого прагнення вийти в інтернет за допомогою телефону чи інших мобільних пристроїв під час уроку.

 
 

Як справлятися з інтернет-залежністю?
 


 

  • Постарайтеся налагодити контакт з дитиною. Дізнатися, що їй цікаво, що її турбує і т.д.


  • Не забороняйте дитині користуватися інтернетом, але намагайтеся встановити регламент користування (кількість часу, яку дитина може проводити онлайн, заборона на мережу до виконання домашніх уроків та ін.). Для цього можна використовувати спеціальні програми батьківського контролю, що обмежують час знаходження в мережі.


  • Обмежте можливість доступу до інтернету тільки своїм комп'ютером або комп'ютером, що знаходяться у спільній кімнаті - це дозволить легше контролювати діяльність дитини в мережі. Слідкуйте за тим, які сайти відвідує ваша дитина.


  • Запропонуйте своїй дитині зайнятися чимось разом, магайтеся її чимось захопити. Спробуйте перенести кібердіяльність в реальне життя. Наприклад, для багатьох комп'ютерних ігор існують аналогічні настільні ігри, в які можна грати всією сім'єю або з друзями - при цьому спілкуючись один з одним «вживу». Важливо, щоб у дитини були не пов'язані з інтернетом захоплення, яким вона могла б присвячувати свій вільний час.


  • Діти з інтернет-залежністю суб'єктивно відчувають неможливість обходитися без мережі. Постарайтеся тактовно поговорити про це з дитиною. Спокійно обговоріть з нею ситуацію, коли в силу якихось причин вона була змушений обходитися без інтернету. Важливо, щоб дитина зрозуміла - нічого не станеться, якщо вона на деякий час «випаде» з життя інтернет-спільноти.


  • У разі серйозних проблем зверніться за допомогою до фахівця.


Повернутися назад

Наші партнери
Новини
06.10.2017 17:23
МОН перевірить діяльність переміщених вишів
МОН перевірить діяльність переміщених вишів

МОН перевірить діяльність переміщених вишів

06.10.2017 16:37
МОН оголосило конкурс на посаду очільника ІМЗО
МОН оголосило конкурс на посаду очільника ІМЗО

МОН оголосило конкурс на посаду очільника ІМЗО

06.10.2017 15:24
МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші
МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші

МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші

06.10.2017 13:05
І. Лікарчук: рішення БК не є обов’язковим для виконання
І. Лікарчук: рішення БК не є обов’язковим для виконання

І. Лікарчук: рішення БК не є обов’язковим для виконання

06.10.2017 11:40
В. Громовий: як «майже чесно» залазити до кишені батьків
В. Громовий: як «майже чесно» залазити до кишені батьків

В. Громовий: як «майже чесно» залазити до кишені батьків

© 2010-2016 osvita24.com.ua - Все права защищены
Сотрудничество
Услуга SMS-рассылки